Orvos Válaszol

Nőgyógyászat kategória

Dr. Kiss György

Dr. Kiss György (Szülész-nőgyógyász) válasza
a Pecsételő vérzés kérdésre

Pecsételő vérzés

Tisztelt dr Úr/Nő!

Több mint 4 éve szedem a Mercilon fogamzásgátló gyógyszert!Soha semmilyen körülmények között nem fordult elő pecsetelő vérzés sem kimaradt vérzés sem!Torokhyulladasra kaptam sumamedet amit első nap 2 szem a többi nap 1 szem 250mg szedtem!

5 szem után barnás pecsételő vérzés volt és egész nap görcsöl a hasam,másnap ugyanúgy görcsöl és már piros a vérzés és kevés is!

az utóbbi egy évben már nem a megadott napra vagyis a szerdára esik a mestruácio kezdete a gyógyszer befejezése után hanem már elhúzódik csütörtök péntekig is és vasárnap kezdem a köv havi gyógyszer!

nem értem mi történik vagy az antibiotikum keverhet a szervezetembe!Gyogyszert nem hagytam ki és terhes sem vagyok!

koszonom ha tud segíteni!

Válasz:

Tisztelt Hölgyem ! Valószinü, hogy a fogamzásgátlók szedése révén kialakuló a természetesnél vékonyabb méhnyálkahártya szokatlan leválása miatt jelentkeztek az Ön által jelzett tünetek. Arra, hogy ebben mennyire játszik szerepet az antibiotikum szedése- nehéz korrekt választ adni, de nem elképzelhetetlen . Amennyiben a tünetek a jövőben is jelentkeznének, ugy érdemes lenne kezelőorvosával konzultálni. Üdvözlettel: dr.Kiss.

Tegye fel a kérdését!

Jelentkezzen szakértőnek!

Ismerje meg szakértőinket!