Orvos Válaszol

Gyógyszerek kategória

Dr. Nagy Éva

Dr. Nagy Éva (bőrgyógyász-kozmetológus) válasza
a Roaccutan abbahagyása utáni mellékhatások kérdésre

Roaccutan abbahagyása utáni mellékhatások

Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr!

8 és fel hónapig szedtem a Roaccutant, az első 7 hónapban 30 mg, utána 20 mg volt az adagom. Mar egy hónapja abbahagytam, azonban az arcbőröm és a testemen a bőr tovabbra is nagyon száraz. Ami a leginkabb zavar az iszonyatos szemszárazság(főleg felkeléskor), ami a gyógyszer szedese után fel évvel vált nagyon kellemetlenné es továbbra sem javult. Mennyi idő a gyógyszer szedésének abbahagyása után, míg ez a mellékhatás elmúlik? Vagy most már mindig száraz lesz a szemem? Előtte soha nem volt ilyen problémám. Válaszát előre is köszönöm!

Válasz:

Kedves Lilla! Sajnos ez igen gyakori mellékhatása a gyógyszernek.Több hónapnak el kell telni a tünetek csökkenéséhez,megszünéséhez.Bőrét kenegesse Lipikar balzsammal vagy Atoderm testápolóval.Hasonló nevű tusfürdők használatát is javaslom.Szemét műkönnyel tudja kezelni.Üdvözlettel Dr Nagy Éva bőrgyógyász

Tegye fel a kérdését!

Jelentkezzen szakértőnek!

Ismerje meg szakértőinket!