Orvos Válaszol

Szex kategória

Dr. Elek Csaba

Dr. Elek Csaba (nőgyógyász, humángenetikus, homeopata orvos) válasza
a Tanácstalanság kérdésre

Tanácstalanság

Tisztelt Szakértő! 2 éve diagnosztizáltak nálam súlyos veseelégtelenséget. A vesém azóta azonban újra romlani kezdett, amire kaptam vérnyomáscsökkentő gyógyszert. A gondom, bár sok rétű, jelen pillanatban mégis egy témára éleződött ki: amióta szedem a gyógyszert, a vérnyomásom beállni látszik. Ez körülbelül egy hónapja van. Azóta viszont, bár már hamarabb is észrevettem, elkezdett csökkeni a szexuális "étvágyam". 1 éve vagyok párkapcsolatban, érthetően nagyon kellemetlenül érint ez a dolog, tekintve, hogy egyébként is ez az első párkapcsolatom. Sajnos a menstruációmmal is sokszor akadnak gondjaim, ugyanis nagyon rendszertelenül jön még mindig. Nagyon szeretem a barátomat, és sok mindenen mentünk már keresztül fiatal korom (egyetemista vagyok) ellenére a betegségem miatt. Jelenleg a vesefunkciós értékem 15, az SEKreatinin szintem pedig 330. Amikor kiderült a betegségem, még 28 volt a vesefunkcióm. Nem csoda tehát, ha a sport elhagyása mellett, más problémáim is jelentkeznek. Nagyon nehezen tudtam leállni az aktív sportolással, de azt még megtettem. 20 éves koromra való tekintettel azonban igen megijeszt és nyomaszt, hogy mostanában nem tudom úgy élvezni a barátommal töltött együttléteket, mint korábban. És ez semmiképpen nem fogható arra, hogy valami megváltozott volna közöttünk, hiszen nagyon szeretjük egymást! Mi már mindent megpróbáltunk, de sajnos nem jutottunk előre. Ön esetleg tudna valamilyen gyógymódot, tanácsot adni/ajánlani? Nagyon sokat segítene! Előre is köszönöm a válaszát!

Válasz:

Tisztelt Asszonyom! Megértem a problémáját, csak "sajnos" én eredendően szülész-nőgyógyász vagyok, és az Ön kérdésének megválaszolása szexológus szakorvosra tartozik. Kérem, forduljon hozzájuk, mert én érdemben segíteni nem tudok. Megértését előre is köszönöm, tisztelettel: dr. Elek Csaba

További válaszok:

Dr. Elek Csaba további válasza:

Tisztelt Asszonyom! Megértem a problémáját, csak "sajnos" én eredendően szülész-nőgyógyász vagyok, és az Ön kérdésének megválaszolása szexológus szakorvosra tartozik. Kérem, forduljon hozzájuk, mert én érdemben segíteni nem tudok. Megértését előre is köszönöm, tisztelettel: dr. Elek Csaba

Hasonló kérdések

Velaxin 50 mg

Tisztelt Asszonyom! Egyetlen antidepresszáns, vagy szorongásoldó sem magzatkárosító, így a venlafaxin sem (ez a hatóanyag neve, mert sok más néven is ...

Megnézem a a választ

Vérnyomásprobléma

Kedves Hölgyem! Igen okozhatja. Sajnos ilyen betegség esetén a gyógyszerek nem mellőzhetők. Reménykedni abban lehet, hogy idővel a szervezete jobban t...

Megnézem a a választ

Egy vesével élőnek ajánlott aspirin mennyiség

Kedves Kérdező! Az Aspirin szedésen nem csak jótékony hatású, prevenciós alkalmazását családorvos, vagy még inkább kardiológusnak kell eldöntenie. ...

Megnézem a a választ

Tanácstalanság

Kedves Levélíró! Mindenképpen konzultáljon kezelőorvosával, hogy ezek a szerek lehetnek-e hatással a szexualitására! Ha igen, akkor tőle kérjen tan...

Megnézem a a választ

Tanácstalanság

Kedves Kérdező! A problémának több oka is lehet. 1. Maga a vesebetegség (nem irta pontosan miről van szó) által okozott következményes anyagcserevál...

Megnézem a a választ

Tegye fel a kérdését!

Jelentkezzen szakértőnek!

Ismerje meg szakértőinket!