Orvos Válaszol

Szakértői adatlap

Dr. Kiss Huba Gergely - pszichiáter

Dr. Kiss Huba Gergely

326 kérdésre válaszolt

Kategóriái: pszichiátriai betegségek

Szakterülete: alternatív gyógymód, természetgyógyászat, pánikbetegség, szorongás, stressz, pszichiátriai betegségek, szenvedélybetegség, függőség

Kérdezek tőle

Bemutatkozás

1993 óta praktizálok. 14 évet dolgoztam az OPNI-ban, 20 évig dolgoztam kórházi osztályon, két éve dolgozom szakrendelőben. 16 éve folytatok magánpraxist. Elsősorban szorongásos zavarok, hangulatzavarok kezelésével foglalkoztam.10 évet dolgoztam dr. Rihmer Zoltán mellett. Pszichodrámában képződtem. A kombinált gyógyszeres és pszichoterápiás kezelést tartom fontosnak. Érdeklődésem széles körű. Érdekel a paramedicina, az alternatív gyógyászat, a spiritualitás és az asztrológia. Utóbbi tudományosságáról és az emberi kapcsolatokban betöltött fontos szerepéről meg vagyok győződve. Nálam a betegnek mindig igaza van, amíg nem derül ki az ellenkezője.

326 kérdésre válaszolt:

Dr. Kiss Huba Gergely pszichiáter válasza

Demencia

Kedves Hölgyem! Valóban figyelemmel kell lenni a két készítmény együttes adására, mert mindkettő okozhat, szívritmus csökkenést. Ezért ajánlott, hogy figyelje magát és ha gyakori szédülést, szabálytalan szívverést, jelentős szívritmus csökkenést észlel, akkor jelezze kezelőorvosának. Üdvözlettel

Megnézem a kérdést

Dr. Kiss Huba Gergely pszichiáter válasza

Nem igazán akar hatni az injekció,mikor kezd hatni?

Tisztelt Uram! A depo injekció kiegészíti a gyógyszeres kezelését, hatása folyamatosan fejlődik ki. Üdvözlettel

Megnézem a kérdést

Dr. Kiss Huba Gergely pszichiáter válasza

Sertralin

Kedves Hölgyem! Az antidepresszánsok mellett ritkán jelentkezik hajhullás, de lehet maga is az a ritka kivételek egyike. Sokkal valószínűbb azonban, hogy az inzulinrezisztenica okozza a hajhullását. Izzadást, forróságot a fejben okozhat a gyógyszer is. Mérni kellene a vérnyomását, továbbá elsősorban a kezelőorvosával beszélni a dózis csökkentésről, mert nem tudom, hogy miért szed ekkora dózist. D vitamint szedhet a sertralin mellett nyugodtan, a napi 3000NE az ajánlott dózis. Nem biztos, hogy komoly terhelést jelent a májára a sertralin szedése, ehhez lehet laborvizsgálatot kérni, megnézni a májfunkciós értékeket. Májvédőként a máriatövist szokták alkalmazni, ennek van gyógyszeres formája is a Legalon. Tisztelettel

Megnézem a kérdést

Dr. Kiss Huba Gergely pszichiáter válasza

Kevert-szorongás depresszió

Kedves Hölgyem! A kezelőorvosa nyílván avval számol. hogy 3-4 hét alatt kifejlődik az antidepresszáns hatás és akkor csökkenthető a nyugtató mennyisége. Természetesen ha maga nem érzi jól magát, továbbra is szorong, akkor meg kell vele beszélni, hogy lassabban módosítsák a gyógyszerelését, vagy egészítsék ki pszichoterápiával, hogy legyen amire támaszkodnia. Megvonási tünetekkel nem kell számolnia. A további gyógyszerelést, kezelést a tünetek mérséklődésének függvényében kell folytatni. A gyógyszerek csökkenthetik a vérnyomását és a pulzusszámát is, lehet, hogy kompenzálni kell egy kis kávézással vagy teázással. Üdvözlettel

Megnézem a kérdést

Dr. Kiss Huba Gergely pszichiáter válasza

Rosszul vagyok ,mit csináljak?

Kedves Uram! Mint már többször megírtam kérdéseire, leginkább kezelőorvosa tud választ adni, forduljon hozzá bizalommal. Tisztelettel

Megnézem a kérdést

Dr. Kiss Huba Gergely pszichiáter válasza

Paranoia

Kedves Uram! Édesanyja valóban paranoiás tüneteket mutat. Ennek a betegségnek velejáró tünete, hogy a páciens nem gondolja azt, hogy ő beteg, pszichiátriai beteg, meg van győződve az igazáról és ennek ellenkezőjéről semmiféle módon nem lehet meggyőzni. Semmiféle módon nem tudja megmagyarázni, hogy amit gondol, az nem valóságos, emiatt orvoshoz is nagyon nehéz elvinni, pedig kezelés nélkül nem változik, illetve általában csak romlik a helyzet. Az egyetlen amit tehet, hogy mégis elviszi pszichiáterhez. Általában kicsit erősebb ráhatással, szelíd kényszerrel rá lehet venni, hogy megvizsgálják. Mindenképpen el kell kisérni, különben nem derülnek ki a tünetek, amiket magának kell elmondania az orvosnak. Egyetlen segítség abban, hogy a pácienst rávegyük valamire az, hogy egészen elnyomva magában, de a páciens sejti, hogy beteg és nincsen igaza. Tisztelettel

Megnézem a kérdést

Dr. Kiss Huba Gergely pszichiáter válasza

Szorongas

Kedves Hölgyem! A megalapozott válaszhoz kevés az információ. A leírt tünetek szorongást és depressziót is feltételeznek, de nem ismertek a kiváltó tényezők. Javaslom, hogy keressen fel szakorvost és beszélje meg vele a szükséges gyógyszeres vagy pszichoterápiás kezelést. Üdvözlettel

Megnézem a kérdést

Dr. Kiss Huba Gergely pszichiáter válasza

Antidepresszáns elhagyása.

Kedves Hölgyem! A leírt tünetek már nem valószínű, hogy megvonásos tünetek lennének. Ha idáig eljutott és nem beszélte meg a kezelőorvosával, akkor tartson ki. Az utóbbi néhány év a gyógyszeres kezeléssel valószínűleg már segített elfogadni a kialakult helyzetet és emiatt szüntek meg a kezdeti tünetek. Tervezzen, tűzzön ki célokat, alakítson ki napi rutint és tanuljon relaxációt, utóbbi akár egy tablettával is felér, ha naponta gyakorolja. Próbálja meg antidepresszáns nélkül és majd ha eltelt néhány hét, hónap, meglátja mit tud elérni és kell-e másik antidepresszánst szednie. Üdvözlettel

Megnézem a kérdést

Dr. Kiss Huba Gergely pszichiáter válasza

Szorongas

Kedves Hölgyem! A fenti tünetek kezelésére nem ezeket a gyógyszereket szokás használni. Viszont ha ilyen gyógyszereket szed, akkor annak más oka is van és ezesetben kezelőorvosával beszélje meg, hogy mit szedjen. Üdvözlettel

Megnézem a kérdést

Dr. Kiss Huba Gergely pszichiáter válasza

Gyószerváltás

Kedves Hölgyem! A gyógyszerelhagyást kezelőorvosával kell egyeztetnie. Figyelembe kell venni, hogy a jelentkező tünetek nem mind elvonási tünetek, hanem az alapbetegség tünete is. A pszichiátriai betegség is hasonlóan kezelendő mint más krónikus betegségek pl. a magasvérnyomás betegség. Ha az alapbetegség nem szűnik meg például magasvérnyomásnál, akkor a gyógyszerelhagyás a vérnyomás megemelkedésével jár. Emiatt a pszichiátriai gyógyszerek csökkentése vagy elhagyása összetett feladat, amit kezelőorvosával megbeszélve kell levezényelni. Üdvözlettel

Megnézem a kérdést

Jelentkezzen szakértőnek!

Ismerje meg szakértőinket!

Tegye fel a kérdését!